Wat heeft de tegentop voor vrede en rechtvaardigheid die twee weken geleden in Den Haag gehouden is opgeleverd?
Er is een Plan van Actie verschenen dat als volgt begint:
"Beste vrienden van de vrede, pacifisten, antimilitaristen en kameraden,
Vandaag hebben wij met ruim 400 aanwezigen uit 20 landen een krachtig internationaal signaal afgegeven voor vrede en rechtvaardigheid. Terwijl NAVO-leiders zich hier voorbereidden op verdere militarisering, markeert onze Tegentop het startpunt voor de ontwikkeling van concrete alternatieven die rechtvaardigheid, vrede en sociale vooruitgang wereldwijd mogelijk maken."
En dan volgen er 11 conclusies en beginselen voor de toekomstige samenwerking.
Lees hier het gehele Plan van Actie.
Het klonk voor velen misschien wel veelbelovend, de motie die door de SP werd ingediend: motie Dobbe, nr 36045 nr 247, ‘...verzoekt de regering om, mocht de huidige onderhandelingsronde mislukken, in Europees verband en in samenspraak met niet-westerse landen, zoals Brazilië, Zuid-Afrika en India, te komen tot initiatieven voor onderhandelingen en vrede tussen Rusland en Oekraïne, en gaat over tot de orde van de dag.'
Helaas werd deze motie verworpen met 17 stemmen voor van SP, DENK, BBB en FVD.
Aldus het informatieve Vredespolitiek van Guido van Leemput. Meld je aan als abonnee op zijn dagelijkse emailberichten.
Lees verderOp 10 december is er een avond georganiseerd door het Doopsgezind Seminarium, in samenwerking met het Centrum voor Contextuele Bijbelinterpretatie en Kairos-Sabeel Nederland over het thema “Theologie na Gaza”.
Onlangs kwam het boek Theology after Gaza uit. Verschillende theologen reflecteren hierin op de vraag hoe onze theologie, het christelijk geloof, als wapen is gebruikt tegen Palestijnen.
Op 10 december zal verder worden doorgedacht op de vragen die in dit boek worden gesteld. Wat kunnen, of moeten, wij onder ogen zien over onze theologie en het christelijk geloof naar aanleiding van de recente gebeurtenissen in Palestina/Israël?
Met: Graham McGeoch, Viola Raheb en Janneke Stegeman
Waar? In de Singelkerk, Singel 452, Amsterdam
Hoe laat: zaal open 19.00 uur, aanvang: 19.30 uur tot 21.15 uur
De voertaal in Engels.
In de Volkskrant stond kortgeleden een rake column van Sinan Çankaya. Hij schreef o.a. over hoe de militarisering het Sinterklaasjournaal binnendringt.
Zo begint het: "Nietsvermoedend keek ik met mijn dochter van 6 naar het Sinterklaasjournaal. In het grote Pietenhuis brak een crisis uit, er lag mogelijk een bom in de tuin. In beeld verschenen militairen, tanks en een dramatische aftelklok.(....) Hoofdpiet, een vermomde generaal. waarschuwde ons: 'We dachten dat het nooit zover zou komen.' Braaf promoot hij de de overheidscamagne voor een noodpakket..."
Lees hier de hele column.
Lees verderVan de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/
Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.
Nu al voor de 84e keer...